Informacje

Adres: zlamane-dusze.blogspot.com
Tytuł: Złamane dusze
Belka: „Nieważne jak bardzo to boli, to uczucia czynią nas ludźmi. Te dobre jak i te złe” – Pamiętniki wampirów
Gatunek: fanfiction potterowskie
Autorka: Kosia

Historia opowiadania:
W 2012r. założyłam na Onecie bloga Zwariowane Miłości w Zakonie Feniksa. Cóż, ten tytuł męczył mnie przez okres, gdy je pisałam. Byłam wtedy jeszcze w podstawówce, więc mój warsztat literacki, pomysły i kreacja bohaterów pozostawiały dużo do życzenia. Postanowiłam to zmienić, bo związałam się z tą historią, biorąc pod uwagę fakt, że przez długi czas miałam Potteromanię. W pewnym stopniu mi minęło, jednak wciąż pozostaję wielką fanką sagi o młodym czarodzieju. Jakiś czas temu postanowiłam powrócić do tej historii z chęcią stworzenia bardziej złożonych postaci, które nie są ani białe, ani czarne, wprowadzenia większej akcji i mroku. Chciałam napisać opowiadanie bardziej dojrzałe i tak powstały „Złamane dusze.”

Opis:
Scarlett i Syriusz w bardzo młodym wieku stracili bardzo wiele. Członków rodziny, najbliższych przyjaciół, swoją młodość, szczęśliwe życie i siebie. W ciągu kilkunastu lat wydarzyło się bardzo wiele. Na ich drodze niejednokrotnie pojawił się ból, trudne decyzje i bezwzględni ludzie, którym musieli stawić czoła. Wojna zabrała im wszystko, a czyste, młodzieńcze, niewinne serca ogarnął mrok. Od tamtej pory muszą starać się podejmować dobre decyzje, co kiedyś przychodziło im z łatwością.
Teraz mają ponad trzydzieści lat i wiele strat i bólu za sobą. Są chrzestnymi słynnego Wybrańca, mającego uratować świat czarodziei przed największym potworem stąpającym po ziemi. Są także rodzicami młodego Alexa, choć Syriusz przez wiele czasu nie zdawał sobie z tego sprawy, przez przeszkody napotkane na swojej drodze. Obaj chłopcy znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie, obaj skrywają w swoich sercach wiele, lecz ich rodzice są gotów ich chronić za wszelką cenę, którą wiele razy będą musieli zapłacić.
Para spotyka się po kilkunastu latach, starając odbudować się swoją miłość, którą musieli ukryć w sercach przez ponad dekadę, dbając o dobro innych. Na ich drodze staje między innymi Severus Snape, którego intencje nie są do końca jasne. Ponad to, oboje są poszukiwani przez Czarnego Pana, widzącego w nich poważne zagrożenie. Zaplątają się również w wiele spraw czarodziei i magicznych stworzeń, co będzie miało niemałe konsekwencje. 
Prężnie działają w Zakonie Feniksa, przez co są narażeni na jeszcze większe niebezpieczeństwo, a Bellatrix Lestrange poprzysięgła zemstę na kuzynie i jego partnerce, za to co wydarzyło się podczas pierwszej wojny. Oboje szukają odkupienia, dla siebie i dla innych. Oboje są w stanie ponieść śmierć i stawić czoła wrogom, których na ich drodze pojawia się wiele.
Największym zagrożeniem okazuje się jednak mrok, który podczas wojny ogarnia świat i serca czarodziejów.  Z biegiem czasu Scarlett i Syriusz dowiadują się, że mają do odegrania większą rolę niż początkowo przypuszczali, a kobieta musi odnaleźć kawałek układanki, by dowiedzieć się kim naprawdę jest i jakie moce posiada. 
Geneza tytułu:

Złamane dusze to metafora odnosząca się do głównych bohaterów opowiadania, którzy stracili bardzo wiele. W ich życiu pojawiło się cierpienie, tragedie, straty, śmierć i wojna, która zniszczyła niemal wszystko co budowali przez długi czas. A tak wiele na zawsze pozostawia w kimś ślad. Ich dusze, choć dobre i czyste, są „złamane”, przez wydarzenia, które ich dosięgły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz